24 Şubat Başak burcunda yaşanan dolunay 28 Ekim’deki tutulmayı nasıl tetikliyor?

Merhabalar;
24 Şubat günü saat 15:30’da 5 derece başak burcunda bir dolunay yaşayacağız.
Dolunaylar yeryüzüne sonuçlanma, bitirme ve kapanma enerjisi ile etki ederler.
Başak dolunayından bireysel olarak titiz olma, detaycı olma ve disiplinli hareket etme şeklinde etki alabilirsiniz. Bu süre zarfında yeni bir düzene geçebilir, hayatınızın her alanında temizliğe yönelebilirsiniz.

Dolunayın 5°’de olması, 28 Ekim’deki tutulmayı tetikliyor. O dönem başlattığınız işlerin cevaplarını olumlu ya da olumsuz olarak bu süre zarfında sonuca ulaştığını görebilirsiniz.
Haritada toprak ve su elementinin baskın olmasından dolayı bitirme ve sonlanma enerjisi çok yüksek olacaktır. Bu süreçte ilişkilerde takıntıdan ve eleştiriden uzak durmakta fayda var.

Anın haritasında dolunay 2/8 aksında gerçekleşeceği için gündem tabii ki para, ekonomi, zam, geçim koşullarındaki zorluluk, borçlar, krediler, bankalar ve bankacılık sistemleri, sigortalar gibi alanlar olacak.
Ülkemiz haritasına baktığımda ise 3/9 aksı göze çarpıyor. Yani üniversiteler, eğitim ve eğitim sistemi, Öğretmenler, rektörler, konsolosluklar, atamalar, yurt dışı, uluslararası ticaret, turizm, hukuk, anayasa, vize, pasaport, sosyal medya, basın yayın kuruluşları, iletişim dilimiz, arabalar ve ulaşım araçları konular gündemde olabilir.

Ziraat alanı yani toprak, tarım, çiftçilerle alakalı seslerin yükseldiği, böcek ve türevlerinin sebebiyet vereceği sorunları ile ilgili haberler duyabiliriz.
Yeraltı, yeraltı kaynakları, madenlerle ilgili haberler ve arkeoloji alanında yeni gelişmeler gündem başlıkları içinde olabilir.

Hava, kara ve deniz alanlarında yine kazalar ve kayıplar olabilirken, Ekim tutulması tetiklenmesi ile de toprak kaymaları, çığ düşmeleri, aşırılık içeren hava durumu olayları, yanardağlar, dağlar ve dağlar ile ilgili haberler duyabiliriz.

Dolunaylar gizli saklı olayların ortaya çıkması ile ilişkili olduğundan toplumsal ve bireysel bazda gizlenen ve bilinmeyen bilgilerin ortaya dökülme durumlarına şahitlik edebiliriz.
Amerika, İran, Rusya, İsrail, Lübnan, Mısır, Ürdün ile birlikte çevresindeki ülkelere yine çok fazla konuşabiliriz.

Sağlık olarak zehirlenmeler, bağırsak sorunları, ishal, ateşli ve salgın hastalıklarda artışlar olabilir.
Dolunaydan en çok ilk 10°’de gezegen yerleşimi olan Başak, İkizler, Yay ve Balıklar etki alacaklar.
Boğa, Yengeç, Akrep ve Oğlaklar olumlu etkiler alırken
Koç, Aslan, Terazi ve Kovalar kişi ve olaylardan arınma yolunu daha kolay seçebilecekler.
Dolunay haftasında uykusuzluk, baş ağrısı, agresiflik ve duygusal hissetmeniz normaldir ve geçicidir.

Sevgilerimle

Astrolog Saadet Gülbakan
Instagram @astrologsaadetgulbakan
X @saadetgulbakan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx