Safiye Soyman ve Banu Alkan’ın Cinsellik Odaklı Sohbeti Gündem Oldu! ‘İnşallah Hep Böyle Birbirinizin Ağzına Veririsiniz…’

Türk magazinin en ikonik üçlüsü Bülent Ersoy, Safiye Soyman ve Banu Alkan yıllar önce Dünya Güzellerim programında bir araya gelmişti.

Gezi ve eğlence türündeki program o dönem televizyon ekranlarının en ilgi çekici yapımlarından birine dönüşmüştü. Hindistan, Nepal ve Vietnam gibi yerlere gidip oranın kültürlerini özellikle de yemeklerini bizlere göstermişlerdi.

Çat pat İngilizce’leri ile izleyenlerin gülmekten karnına ağrılar sokan yapımın hayatı çok uzun ömürlü de olmamıştı ama geçtiğimiz aylarda pek çok kişiyi sevindiren bir haber geldi.

Altı yıl önce Show Tv ekranlarında sevenlerinin karşısına çıkan ve sunuculuğunu da Burcu Esmersoy’un üstlendiği Dünya Güzellerim 13. bölümde final yapmıştı. Geçtiğimiz aylarda programın yeniden yayınlanacağı haberi de gündem olmuştu.

YouTube platformunda “Dünya Güzellerim Masada” adıyla yeniden yayınlanan yapımda kadro yine aynı: Banu Alkan, Bülent Ersoy ve Safiye Soyman!

Belki de programın dijital platformda yayınlanmasının getirmiş olduğu bir tavırla konuşan üç ismin her programda cinsellik üzerine konuşması da kaçınılmaz oldu. Mesela ilk bölümde cinsel ilişki süresi üzerine Diva’nın ‘Hiç uğraşamam. 15 dakika bilmem ne. Ondan sonra üç buçuk saat yıkanacağım, abdest alacağım. Değer mi ayol? Siz kafayı yemişsiniz’ sözleri olay olmuştu.

Bir bölümde Barış Arduç’un öpüşmesini değerlendiren Ersoy “Böyle bakıyor bakıyor, hemen yapışmıyor. Böyle gözünün içine bakıyor, ondan sonra vantuzluyor!” diyerek yıkmıştı ortalığı.

Yani cinsellik üzerine aklınıza gelebilecek her türlü detay hakkında konuşan bir de üzerine yorum yapan üçlünün programı bir süredir yayınlanıyordu.

Bülent Ersoy’un, Zeki Müren hakkındaki ‘acımasız, çalışanlarını falakaya yatırırdı, kıskançlığından öldü’ gibi sözleri olay yaratmıştı. O zaman tepkilerin de yükselmesiyle beraber ara verilen yapım bir aydır yeni bölümle karşımıza gelmiyordu.

Geçtiğimiz gün “Safiye Soyman Ev Turu” başlığıyla yayınlanan bölümde sadece Safiye Soyman ve Banu Alkan’ın olması dikkat çekti.

Programda yer almayan Diva, bölümün yayınlanmasından sonra sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Dünya Güzellerim Masada ile bir ay önce kendi insiyatifiyle yollarını ayırdığını açıkladı.

Şatafatlı ve epey eşyayla dolu boğaz manzaralı evinin her köşesini gezdiren Safiye Soyman zaman zaman sözleriyle hem izleyicileri hem de yönetmen Mustafa Kotan’ı gülme krizilerine soktu.

Safiye Soyman’ın ev turunun son ve en eğlenceli aşaması da mutfak kısmında oldu. Banu Alkan’ın da dahil olduğu bölümde ikili kısır yapmak için kolları sıvadı.

Soyman, Alkan’dan domates doğramasını isteyince olanlar oldu. Ev sahibimiz, domatesleri epey büyük bir de çok yavaş kesen Alkan’a, “Ama sen çok ağır yapıyorsun. Hızlı ol istiyorum. Kadın dediğin soğan doğrayışından belli olur” diye laf saydı.

Kendisine “Ezdin attın gitti” diyen Safiye Soyman’a beklenmeyen bir cevap veren Banu Alkan’ın “ben kadınlığı başka yerde yapıyorum. Domatesle ne uğraşacağım?!” demesi herkesi afallattı.

Soyman, yönetmenin de ısrarıyla “kadınlığı nerede yapıyorsun?” diye bir soru yöneltti. Alkan ise “söyleyemem bebeğim, gizli” dedikten sonra domatesleri göstererek “erkeğin midesinden geçiyor. Hele benimkinin, iki yerden de geçiyor. Birini hallediyorum da mükemmel ama bunu (domatesi)…” demesi ortalığı kırdı geçirdi.

Kısır yapmanın inceliklerini anlatırken sıra geldi tadım testine. Safiye Soyman’ın bir anda kısırı avucunda sıkıp Alkan’a “ağzına vereyim mi?” diye sorması kahkaha tufanı kopardı.

“Çok güzel oldu değil mi? Nasıl, güzel oldu mu ağzına vermem? Kaşıkla değil, elimle” diyen Soyman’ın sözleri herkesi krize soktu.

“Gel yönetmenim Allah aşkına! Sana da vereceğim. Ben de vereceğim senin ağzına gel” diyerek yönetmende de eliyle kısır uzatan Safiye Soyman gülüşmelerden sonra “Kısır veriyorum canım. Ne kadar ayıp bir şey sizin yaptığınız” yanıtını verdi.

Bu muhabbet burada bitti derken yönetmenden “Banu Hanım’a bir kere daha” komutu geldi. Soyman yine “Bir daha veriyorum, çok hoşuma gitti senin ağzına vermek. Bir daha vereyim dur.” diyerek güldürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx