Tecrübeli Analist: Bitcoin ETF Kararı Bu 4 Altcoin’i Uçurabilir!

Bitcoin pozitif kalmaya devam ederse, belirli altcoin’lerin yükseliş trendlerini sürdürmesi muhtemel. Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, SEC’in spot Bitcoin ETF başvurularına ilişkin kararı bazı altcoin fiyatlarını pozitif etkileyebilir. Analist, Bitcoin ve yakın vadede daha iyi performans gösterme potansiyeli olan 4 altcoin’i inceliyor.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 5 Ocak’ta bir Doji mum çubuğu formasyonu ve 6 Ocak’ta boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir gün içi mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Bununla birlikte, fiyatın yükselen üçgen formasyonunun içinde kalması olumlu bir işaret. Bu yükseliş formasyonu 44.700 doların üzerinde bir kırılma ve kapanışla tamamlanacak. Bu gerçekleşirse, BTC’nin yükseliş trendinin bir sonraki ayağını 49.178 dolar ve ardından 52.000 dolar desen hedefine başlatabilir.

BTC günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Üçgenin destek hattı, aşağı yönde dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye. Bu seviyeyi aşarsa BTC’nin 40.000 dolara ve nihayetinde 37.980 dolara düşmesi mümkün. Alıcıların bu seviyeyi şiddetle koruması muhtemel.

Internet Computer (ICP) fiyat analizi

Internet Computer birkaç gündür keskin bir geri çekilme yaşıyor. Bu da boğaların çıkış için acele ettiğini gösteriyor. Boğalar düzeltmeyi 20 günlük EMA’da (11,18 dolar) durdurmaya çalışacak. Fiyat 20 günlük EMA’dan güçlü bir şekilde toparlanırsa, duyarlılığın olumlu kaldığını ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Boğalar daha sonra altcoin fiyatını 14,40 dolara ve nihayetinde 16 dolara çıkarmak için bir girişim daha yapacak.

ICP günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bu varsayımın riski, RSI’ın zayıflayan momentuma işaret eden negatif bir sapma oluşturmuş olması. Bir kırılma ve 20 günlük EMA’nın altında bir kapanış, ICP yükseliş trendinin yakın vadede sona erebileceğine işaret edecektir.

Altcoin Arbitrum (ARB) fiyat analizi

Arbitrum (ARB) 2 doların üzerinde kalmayı başaramadı. Bu da kısa vadeli yatırımcıları kâr rezervasyonu yapmaya teşvik etti. Dolayısıyla bu da fiyatı 1,75 dolarlık kırılma seviyesine çekti. ARB’nin 1,75 dolar seviyesine yakın alıcı ve satıcılar arasında zorlu bir mücadeleye sahne olması muhtemel. Fiyatın 1,75 dolardan keskin bir şekilde yükselmesi, boğaların bu seviyeyi desteğe çevirdiğini gösterecektir. Bu da 4 Ocak’taki en yüksek seviye olan 2,11 doları yeniden test etmesi olasılığını artıracaktır. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını 2,50 dolara başlatabilir.

ARB günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bunun yerine, 1,75 dolar seviyesini kırarsa, altcoin fiyatının 20 günlük EMA’ya (1,59 dolar) düşmesi mümkün. ARB boğalarının bu seviyeyi şiddetle savunması gerekecek. Çünkü bu seviyenin altına inmesinin 1,35 dolara kadar bir düşüş başlatması olası.

Stacks (STX) fiyat analizi

STX fiyatı 5 Ocak’ta 1,78 dolarlık genel dirençten aşağı döndü. Ancak geri çekilme kısa sürdü. Altcoin fiyatı 6 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (1,47 dolar) yukarı döndü. Bu da boğaların düşüşlerde alım yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Boğalar fiyatı, ayıların güçlü satışlarıyla karşılaşabilecekleri 1,78 dolar direncine itti. Eğer alıcılar bu engeli aşarsa, STX’in 2,20 dolar ve ardından 2,50 dolara kadar yükselmesi mümkün.

STX günlük grafik. Kaynak: TradingView

Aksine, fiyat mevcut seviyeden keskin bir şekilde düşerse, STX bir süre 20 günlük EMA ile 1,78 dolar arasında salınabilir. Ayılar, 1,20 dolara doğru daha derin bir düzeltme başlatmak için fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmek zorunda kalacak.

Altcoin Maker (MKR) fiyat analizi

Maker yükseliş trendinde geri çekildi. Ancak boğaların fiyatın 1.651 dolarlık kırılma seviyesinin altına düşmesine izin vermedi. Bu da MKR için küçük bir olumlu nokta. 20 günlük EMA (1.615 dolar) yukarı eğimli. Ayrıca, RSI aşırı alım bölgesine yakın. Bu da alıcılar için bir avantaja işaret ediyor. Eğer 1.651 dolardaki toparlanma devam ederse, boğaların bu seviyeyi desteğe çevirdiğine işaret edecektir. MKR’in daha sonra 2.000 dolarlık genel dirence doğru bir ralli denemesi mümkün.

MKR günlük grafik. Kaynak: TradingView

20 günlük EMA, aşağı yönde dikkat edilmesi gereken önemli bir destek. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanışın, MKR’yi 50 günlük SMA’ya (1.483 dolar) çekmesi olası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx