İslam’a alçak saldırı: Feyza Altun hakkında gözaltı kararı verildi

Ünlülerin avukatı olarak bilinen ve adı son dönemde Dilan Polat davasıyla gündeme gelen avukat Feyza Altun, paylaştığı Farsça şiire yapılan yoruma verdiği cevapta skandal bir ifade kullandı.

“Şeriate s……” paylaşımı yapan Altun’un mesajı sosyal medyada büyük bir tartışmanın fitilini ateşlerken, “#feyzaaltuntutuklansın” etiketinin gündem olması sonrasında ünlü avukat kendisinden şikayetçi olanlar için zehir zemberek ifadeler kullandı.

KÜFÜRLÜ ŞERİAT YORUMU İNFİAL OLUŞTURDU

Altun, geçtiğimiz gün aktif olarak kullandığı Twitter (X) hesabı üzerinden Farsça bir şiir yayınladı. Bir sosyal medya kullanıcısı da ünlü avukatın Farsça yaptığı paylaşımın altına yorum yaptı. Altun, “Şeriate s……” diyerek karşılık verince söz konusu paylaşım silindi.

“İSLAM DİNİNİ HEDEF ALAN BİR PAYLAŞIM”

Feyza Altun’un bu paylaşımına “İslam dinini hedef alan bir paylaşım” diyerek tepki geldi. Sosyal medya kullanıcıları Altun hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıklandı.

ŞERİAT İSTEYENLERE “ARABİSTAN’A GİDİN” ÇAĞRISI

Tepki gören Feyza Altun, dilini değiştirmeyerek bu sefer “suç duyurunuza da s*kayım” ifadesini kullandı. Ünlü avukat, hem Instagram hem de Twitter üzerindeki paylaşımlarına hız kesmeden devam etti. “Şeriate karşı her zaman mücadele edeceğiz”diyen Altun, “Şeriat isteyen yallah Arabistan’a yazdı. 

GÖZALTI KARARI VERİLDİ

Avukat Feyza Altun, dün sosyal medya hesabından şeriat ile ilgili mesajı yazdı. Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı paylaşımın ardından ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçundan soruşturma başlattı.

Gözaltı kararı verilen Feyza Altun’un evinde arama ve el koyma işlemi başlatıldı. Evinde yapılan arama ve el koyma işleminin ardından Feyza Altun gözaltına alınarak emniyete sevk edileceği öğrenildi.

KAYNAK: DHA, HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx