İmamoğlu’ndan ittifak için yeşil ışık: Akşener ile iş birliği olabileceğini düşünüyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yaptığı görüşmeyi anlattı. Olumlu bir görüşme yaptıklarını belirten İmamoğlu, “Akşener’le konuşmamızda da verimli ve pozitif bir sohbet yaptık. Son söz söylenene kadar her şey konuşulmalıdır. Ben bu noktada gelin İstanbul’da konuşalım deme hakkına sahip değilim. Ben sadece Sayın Akşener’le iyi niyet dili ile bir konuşma gerçekleştirdim. Bu konuşmayı da önemsiyorum ve bir iş birliğinin de olabileceğini düşünüyorum” dedi. 

İBB Başkanı İmamoğlu, katıldığı Halk TV canlı yayında Akşener ile görüşmesinin detaylarını aktardı.

“Umutların tavan yaptığı noktada seçimi kaybettik. Seçimi kaybettikten hemen sonra derlenip toparlanmanın ve kendine gelişin şart olduğunu ortaya koyacak duyguları veremedik. Biz herhangi bir seçim gibi davranarak o geceyi sıradanlaştırdık. Ben ertesi sabah insanlara seslenmek zorunda hissettim kendimi ve yaptım. Milyonlarca insanın kalbi kırılmıştı. 

Son söz söylenmeden İstanbul ve Türkiye’nin lehine olacak her şeye açığım. Akşener’le konuşmamızda da verimli ve pozitif bir sohbet yaptık. Son söz söylenene kadar her şey konuşulmalıdır. Ben bu noktada gelin İstanbul’da konuşalım deme hakkına sahip değilim. Ben sadece Sayın Akşener’le iyi niyet dili ile bir konuşma gerçekleştirdim. Bu konuşmayı da önemsiyorum ve bir işbirliğinin de olabileceğini düşünüyorum.”

TIKLAYIN – İmamoğlu ve Akşener haftalar sonra görüştü

TIKLAYIN – İmamoğlu’ndan Akşener’le görüşmesine ilişkin açıklama: Akşener’le muhtelif defalar görüşürüz; bir dertleşme, sohbetleşme

TIKLAYIN – Özdağ, Özel ziyareti öncesi uyardı; “En kötü işim” dediği Akşener’e teklif sundu: HDP ile ittifaka sürüklenmeyin, Zafer-İYİ ittifakı yapalım!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx