Galaxy S24 için “Vivid” ekran düzeltmesi geliyor

Samsung’un yeni Galaxy S24 serisi, rekor kıran ön siparişlerle piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Ancak, bazı ilk kullanıcılar, bu cihazların “Canlı” ekran modunda soluk renklere sahip olduğundan şikayet etti. Samsung, bu geri bildirimleri dikkate aldı ve bir sonraki güncellemede bu sorunu ele alacağını duyurdu.

Ice Universe’den gelen bir ipucuna göre, Şubat ayında yapılacak bir güncelleme, bu Samsung cihazlarının Beyaz Dengesi ayarlarında yeni bir kaydırıcı ekleyecek. Bu kaydırıcı, kullanıcıların renk canlılığını ayarlamasına olanak tanıyarak ekran üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak. İpucu veren kişi, bu özelliğin bir görüntüsünü bile paylaştı.

Buna göre, kaydırıcı üç adımlı bir çözüm sunacak. Varsayılan ayar, Doğal seçeneğinden daha yüksek bir canlılık seviyesi sağlayacak ancak önceki Samsung modelleri kadar canlı olmayacak. Kaydırıcıyı orta adıma getirmek, S24 ekranını S23 serisinin canlı renklerine daha yakın hale getirecekken, üçüncü seçenek daha da ileriye giderek S21 Ultra’daki kadar canlı renkler sunacak.

Galaxy S24 için “Vivid” ekran düzeltmesi geliyor

Samsung, soluk renklerin bilinçli bir tasarım tercihi olduğunu savunarak başladığı tutumundan, kullanıcı geri bildirimleri ışığında geri adım atıyor gibi görünüyor.

Ayrıca, yaklaşan Galaxy S24 serisi güncellemesi, bazı kullanıcılar tarafından bildirilen kamera sorunlarını da ele alacak. Samsung, bu endişeleri kabul etti ve yaklaşan güncellemenin bu sorunları çözeceğini kullanıcılara temin etti.

Şirketin kullanıcı geri bildirimlerine verdiği yanıt açıkça görülüyor ve sonuç olarak, Galaxy S24 serisi Hindistan ve Kore’de rekor satışlar görüyor. Bu nedenle, S24 serisinin 2024’ün ilk çeyreğindeki sevkiyat hedefi 12 milyondan 13 milyon birime yükseltildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx