Galatasaray’da Nelsson’a yol göründü

Cim-Bom’da son dönemde gözden düşen Victor Nelsson’a yol göründü. Sarı-kırmızılılarda, Danimarkalı stoper için devre arasında yapılacak teklif değerlendirmeye alınacak.

Formasını yeni transfer Davinson Sanchez’e kaptıran Nelsson, Kaan Ayhan’ın da kadroda alternatif olarak bulunması nedeniyle “lüks” haline geldi. Nelsson’un kulübede oturmasının değerini aşağıya çekeceği endişesini taşıyan sarı-kırmızılılar bu nedenle 24 yaşındaki futbolcuyu elden çıkaracak.

Serbest kalma bedeli 25 milyon euro olan Danimarkalı oyuncu için yaz döneminde gelen teklifler yetersiz bulunmuştu. Sarı-kırmızılıların, Sanchez’in çabuk adaptasyonu ve başarılı performansı sonrası Nelsson’u satma kararı aldığı bildirildi. Genç stoper için gelecek 20 milyon euroya “tamam” denileceği öğrenildi.
Galatasaray’da Nelsson’un satılma olasılığının güçlenmesiyle beraber devre arasında bir stoper takviyesi için liste oluşturulduğu da bildirildi. Scoutların olası transfer hamlesi için Avrupa liglerinde top koşturan çok sayıda oyuncuyu yakından takip ettikleri vurgulandı.

Kopenhag’dan 7 milyona geldi

G.Saray, Nelsson’u Ağustos 2021’de 7 milyon euro bonservis bedeli karşılığında FC Kopenhag’dan kadrosuna katarken, 5 yıllık sözleşme imzalatmıştı. Danimarkalı futbolcu, sarı-kırmızılı formayla 93 resmi maça çıktı. Rakip ağlara 2 gol gönderen Nelsson bir kez de asist yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx