Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: Djiku, Icardi’ye sağ kroşe vurdu

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe derbisi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Özbek çok konuşulan maçta yaşanan Djiku-Icardi pozisyonuna da değindi. 

Dursun Özbek’in açıklamaları şu şekilde: 

‘SAĞ KROŞE VURDU’

“Dünkü derbi çok güzel bir maç olmadı, mücadele vardı. Maça damgasını vuran, Icardi’ye yapılan penaltı pozisyonuydu. Futbol hassas bir oyun. Büyük destekçisi var. Özellikle bazı hareketlerden kaçınmak lazım. Dünkü pozisyonda Djiku, Icardi’ye sağ kroşe vurdu. Futbolun içinde bunların olmaması lazım. Bu hareketin cezalandırılması gerekirdi.”

‘TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’

“Dedikleri doğruysa, beIN Sports’tan seçilerek VAR ekranına düşüyorsa tuzun koktuğu yerdeyiz. Bu itibarla çağrı yapıyorum. Olay en ufak detayına kadar incelesin, en ufak detayına kadar. Bu manada en azından, 2024’e girerken bu tip tartışmalardan, bu tip pozisyonlardan yorumladım. Daha temiz bir lig olsun. Elimizde her şey var. Bunun çalışması, çalıştırılmaması konusunda tereddütlerimiz var. Kaostan, karışıklıktan beslenenler mi var? Bu işin takipçisi olacağız. Sadece Galatasaray’ın değil, tüm takımları ilgilendiren bir problem. VAR’ın performansı yüksek olması, daha iyi çalışabilmesi için çekilen bütün görüntülerin VAR’ın önüne akması lazım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx