Fatih’in tarımsal mirası: Ayvansaray Bahçe

Çevreciliğe anlam katan ve şehirdeki tarımı destekleyen Ayvansaray Bahçe, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın katılımıyla 1.yıl etkinliğini gerçekleştirdi. Kentin ve kent sakinlerinin nefes almaları sağlamak amacıyla oluşturulan Yeşil Vizyon kapsamında hizmete açılan Ayvansaray Bahçe kısa sürede vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü.

TURAN: ‘AYVANSARAY BAHÇE YEŞİL’ VİZYONUMUZUN MARKA PROJELERİNDEN BİRİ

Çeşitli tarımsal ve bahçe eğitimlerinin de verildiği Ayvansaray Bahçe’de düzenlenen 1.Yıl dönümü etkinliğinde konuşan Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ‘Yeşil Vizyon’ kapsamında yeni parklar bahçeler yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Bunlardan en başında gelen Karasurları Millet Bahçesi. Bunun yanı sıra Yedikule Bahçe ve Ayvansaray Bahçe de sadece Fatihliler tarafından değil tüm İstanbullular tarafından ilgi gördü. Düne göre Fatih’in yeşil miktarını %41 gibi ciddi oranda artırdık. Kurduğumuz parkları, kent bahçelerini, aile yaşamını destekleyen, bireysel gelişime ve sosyal canlılığa katkı sağlayan ünitelerle donattık.”

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Turan,“Ayvansaray Bahçe’miz açılalı bir yıl oldu. Sadece Fatihlilerin gözde mekanlarından bir tanesi değil, Yeşil vizyonumuzun marka projelerinden bir tanesi. Geçmişte Fatih’te yaşayanlar bu tür mekanlara çok muhtaçken, bu tür alanlar yokken şimdi mekanlarımızdan hem Fatihliler hem de İstanbul’un değişik yerlerinden gelen misafirlerimiz faydalanıyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx