Demir Akciğerle 70 Yıl Nasıl Yaşadı ve Avukat Oldu: Paul Alexander’ın İnanılmaz Hikayesi

Daily Record’da yer alan habere göre Dallas, Teksas’tan Paul Alexander, 1952’de çocuk felcine yakalandı ve felçli kaldı. “Demir Akciğerdeki Adam” veya “Çocuk Felci Paul” olarak tanındı.

70 YIL DEMİR AKCİĞERDE YAŞADI

Paul, çocuk felci nedeniyle felç olduktan sonra sadece başını, boynunu ve ağzını hareket ettirebildi. Doktorlar, neredeyse ölümün eşiğindeyken onu demir akciğere koydu. Makine, Paul’ü yetmiş yıl boyunca hayatta tuttu.

HAYAT HİKAYESİ İNSANLARI ETKİLEDİ

Paul, demir akciğerdeki yaşamı boyunca üniversiteye gitti, avukat oldu ve kitabı yayınlanmış bir yazar oldu. Hikayesi dünyanın dört bir yanındaki insanları olumlu bir şekilde etkiledi.

ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞMASINI SAĞLAYAN DESTEK

Paul’un GoFundMe sayfası, tıbbi masraflarını karşılamak ve ona barınma sağlamak için kullanıldı. Sayfa, 143.000 dolardan fazla para topladı.

RİSK ALTINDA OLAN YAŞAM

78 yaşındaki Paul, makinesi bozulmaya başladığında sorunlarla karşı karşıya kaldı. Makine tamamen üretim dışı olduğundan, onarıma ihtiyacı vardı.

UMUT VEREN BİR YARDIM ELİ

Çevresel Test Laboratuvarı başkanı Brady Richards ve amatör bir tamirci, Paul’ün makinesini yeniden onarmak için yardım etti.

ÇOCUK FELCİNİN ETKİLERİ

Çocuk felci, 1900’lerin ortalarında on binlerce insanı etkiledi ve binlerce kişiyi öldürdü. Bulaşıcı hastalık sinir sistemine saldırıyor ve vakaların yaklaşık yüzde 0,5’inde felç türlerine neden oluyor.

HATIRANIN DEVAM EDECEĞİ BİR ROL MODEL

Paul Alexander, yaşamını kaybetti ancak hatırası ve hikayesi, insanların hayatlarına ilham vermeye devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx