Bitcoin ETF İhraççısı Dev Şirket Bu Altcoin’le Ortaklık Kurdu!

Ark 21Shares’in ARKB’si, Bitcoin ETF ürünleri için Chainlink’in rezerv kanıtını entegre etti. Bitcoin ETF’leri talepte ciddi bir artış gördü. Bu da daha fazla finansal varlık sağlayıcısının müşteri güvenliğini bir öncelik haline getirmesine neden oldu. Kripto para savunucuları ve ETF uzmanları, BTC ETF’lerinin temel alım satım ölçütlerinden daha iyi performans gösterdiği konusunda hemfikir.

ARKB, Chainlink’in rezerv kanıtı’nı entegre ediyor

Ark 21Shares’in ARKB’si, spot Bitcoin ETF ürünü için Chainlink’in rezerv kanıtını entegre etti. Bu hamle, firmanın yatırımcılar için şeffaflığı ve daha iyi işlevselliği bir araya getirmesiyle gerçekleşti. Entegrasyon ayrıca, Bitcoin ETF’lerine olan talebin arttığı bir dönemde yatırımcıları kripto kervanına katılmaya teşvik ediyor. Gelişmeyi Chainlink de resmi X hesabından şu şekilde duyurdu:

Kripto ETF ihraççısı 21shares, ARKInvest ile ARK 21Shares Bitcoin ETF’nin (ARKB) rezervlerinin şeffaflığını artırmak için Ethereum üzerinde Chainlink Proof of Reserve’i entegre etti.

Chainlink ortaklıklarıyla gündeme gelmeye devam ediyor

Yapılan açıklamaya göre, ARK 21Shares Bitcoin ETF’sini destekleyen Bitcoin rezervlerinin şeffaflığını artırmak için 21Shares, endüstri standardı Chainlink Proof of Reserve’i Ethereum main-net’ine entegre etti. Bu hamle, Chainlink’in on-chain 11,8 milyar veri noktasını güvenli bir şekilde sunma konusundaki sicilini onayladı. Chainlink ayrıca merkezi olmayan piyasalar için 9 trilyon doların üzerinde toplam değer sağladı.

Entegrasyon, ARKB’nin Bitcoin rezervlerine tam görünürlük sağlayacak. Soğuk depolama, multi-sig protokolleri ve ayrılmış cüzdanlar gibi geliştirilmiş güvenlik özellikleri, bu varlıkların şeffaf ancak güvenli olmasını garanti ediyor. Böylece, varlık bütünlüğünü koruyor ve yatırımcı güvenini artırıyor.

Bitcoin ETF ürünlerine talep artarken yatırımcı güvenliği öncelikli

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin ETF’leri talepte bir artış görüyor. Bu yüzden daha fazla finansal varlık sağlayıcısı, müşteri güvenliğini öncelikleri haline getiriyor. Bu hamle genellikle daha fazla müşteriyi istenen bir ürün listesini satın almaya çekmeyi amaçlıyor. Ayrıca sistemi daha güvenli hale getirir.

Ark 21Share’in mevcut hamlesi de müşterilerine ek faydalar sağlama fikriyle aynı doğrultuda. Bugünkü açıklamada, ARKB’nin rezerv geçmişinin ve temel Bitcoin rezervinin artık halka açık olduğunu da vurguladı. Bu hamle aynı zamanda yatırımcıların ARKB’nin tamamen Bitcoin varlıkları tarafından desteklendiğinden daha emin olmalarına odaklanıyor. Bu PoR beslemesi, rezervlerle ilgili verileri doğrudan Coinbase’den alan özel bir tür off-chain rezerv beslemesi. Coinbase, rezerv varlıklarını içeren hesaplara veya kasalara doğrudan erişime sahip. Bu yüzden, rezervlerin tamamını belirleyebilir ve bilgileri Chainlink oracle’ları aracılığıyla on-chain raporlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx