Mahinur Özdemir Göktaş: Mart itibarıyla 500’ün üzerinde şehit yakını, gazi ve gazi yakını atanacak

AA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Eskişehir Valiliği’ni ziyaret ederek, Vali Hüseyin Aksoy’dan çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Bakan Göktaş, burada gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, mart ayı itibarıyla 500’ün üzerinde şehit yakını, gazi ve gazi yakınına yönelik atamanın olacağını ve böylece bugüne kadar yapılan şehit yakını, gazi ve gazi yakını atamasının da 50 bini aşacağını bildirdi.

“Eskişehir için 605 milyon lira kaynak ayırdık”

Göktaş, bir gazetecinin kentteki ve yaşlı hizmetlerine yönelik sorusu üzerine, Bakanlık olarak Eskişehir için 605 milyon lira kaynak ayırdıklarını belirtti.

“İki huzurevi, bir engelsiz yaşam merkezi hizmete geçecek”

Bununla birlikte iki huzurevi, bir engelsiz yaşam merkeziyle ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade eden Göktaş, şu bilgilendirmeyi yaptı:

İnşallah en yakın zamanda Eskişehir’de vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Diğer yandan Eskişehir’de evde bakım yardımını da çok önemsiyoruz. Evde bakımdan faydalanan 4 bin 39 Eskişehirli vatandaşımız var. İnsanlarımızın, yaşlılarımızın, engellilerimizin, ailelerin ve sevdiklerinin yanında bakımını da oldukça önemsiyoruz. Bu yönde politikalarımız da var.

“500’ün üzerinde şehit yakını, gazi ve gazi yakınına yönelik atamamız olacak”

Başka bir gazetecinin kamuya yönelik atamalara ilişkin sorusu üzerine Bakan Göktaş, şunları söyledi:

Mart ayı itibarıyla 500’ün üzerinde şehit yakını, gazi ve gazi yakınına yönelik atamamız olacak. Bununla beraber bugüne kadar yaptığımız şehit yakını, gazi ve gazi yakını atamamız da 50 bini aşacak. Bizler için çok kıymetli bir atama bu. Sosyal bir atama. Biz, şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkıyoruz, çıkmaya da devam edeceğiz. Bunu Sayın Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde yapıyoruz. Bizler için tabii bu vatanı bize vatan kılan şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkıyoruz. İnşallah bu vesileyle güzel bir atama da olacak mart ayı itibarıyla. Bakanlık olarak onlara her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Dünya ve Türkiye nüfusu yaşlanıyor

Göktaş, kendisine yöneltilen “TÜİK verilerine göre Türkiye nüfusu yaşlanıyor. Bu konuda neler söylersiniz?” sorusunu da şöyle yanıtladı:

Mart ayında Türkiye yaşlılık profil araştırması sonuçları paylaşılacak

Türkiye yaşlılık profil araştırması yaptık. İnşallah mart ayında bunun sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacağız. Çok çarpıcı veriler var. Bu veriler, bu çalışmalar bizler için kıymetli. Çünkü oluşturduğumuz ve oluşturacağımız politikalara da yön verecek çalışmalar bunlar. Bu verileri mart ayında kamuoyuyla paylaşacağız.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx