Ezgi Mola’yı taciz eden sanığa hapis cezası

Bir reklam afişinde birlikte fotoğraflarının bulunduğu oyuncu Ezgi Mola’yı takip ederek tehditte bulunduğu ve sosyal medya hesabından mesajlar yollayarak cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan Kemal K. “Cinsel taciz”, “Kişinin huzur ve sükununu bozmak” ve “Tehdit” suçlarından toplam 1 yıl 5 gün hapis cezasına çarptırıldı.

DHA’nın aktardığı habere göre, İstanbul 22. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Kemal K. ve taraf avukatları katıldı. Ezgi Mola’nın avukatı Halit Yaman Şenocak, sanığın Mola’yı ısrarla takip ettiğine ilişkin bir AVM’nin güvenlik görüntüsünü mahkemeye sundu. Duruşma salonunda izlenen görüntüde sanığın Ezgi Mola’yı takip ettiği ve bunu fark eden Mola’nın durmasının ardından el işaretleri yaparak bir şeyler söylediği, Mola’nın oradan uzaklaştığının görüldüğü tutanağa geçti.

Sanık Kemal K. “Art niyet yoktur. Bu olay 2019 Aralık ayında meydana geldi ancak yargılamada 2020 diye söylendi. Bunu kabul etmiyorum. Bu olayın üzerinden uzun zaman geçti. Uzun zaman geçtikten sonra hakkımda şikayetçi olunması doğru değildir. Benim amacım şikayetçiyle tanışmaktı. Yanına gitmem hataydı” dedi.

ÜÇ SUÇTAN CEZA VERİLDİ

Mahkeme, sanığın “cinsel taciz” suçunu işlediğinin sabit olduğunu belirterek 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı. “Kişinin huzur ve sükununu bozmak” suçundan ise 2 ay 15 gün hapis, “Tehdit” suçundan ise 5 ay hapis cezası olmak üzere toplam 1 yıl 5 gün hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme tüm suçlardan sanık hakkındaki hükmün açıklanmasını geri bırakılmasına karar verdi. Ezgi Mola’nın avukatı Şenocak, sanığın daha önce de Mola’yı tehdit ettiği gerekçesiyle 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldığını, bu nedenle hükmün açıklanmasının geri bırakılmamasını talep etti. Ancak hakim, bu karara daha sonra itiraz etmesini söyledi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx